P6SMBJ160CA-AQ
Diotec Semiconductor
型号:
P6SMBJ160CA-AQ
封装:
SMB/DO-214AA
描述:
TVS DIODE 160VWM 259VC SMB/DO214
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -50°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.3A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 178V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SMB/DO-214AA
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 259V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 160V