P6SMBJ6.5
Diotec Semiconductor
型号:
P6SMBJ6.5
封装:
SMB/DO-214AA
描述:
TVSDIODE,SMB,6.5V,600W,UNI
用户指南
Operating Temperature -50°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 48.8A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 7.2V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SMB/DO-214AA
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 12.3V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 6.5V