PA0603FRM7T0R01L
YAGEO
型号:
PA0603FRM7T0R01L
品牌:
YAGEO
封装:
0603
描述:
RES 0.01 OHM 1% 0.3W 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 10 mOhms
Series PA
Power (Watts) 0.3W