PA16NP103MAB15
Vishay Sfernice
型号:
PA16NP103MAB15
描述:
POTENTIOMETER
库存 : 94
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Number of Gangs 1
Actuator Diameter 0.315" (8.00mm)
Bushing Thread M10 x 0.75
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Knob
Tolerance ±20%
Built in Switch None
Actuator Length 0.610" (15.50mm)
Number of Turns 1
Temperature Coefficient ±500ppm/°C
Mounting Type Panel Mount
Rotation 300°
Product Status Active
Series PA16
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Resistive Material Conductive Plastic
Mfr Vishay Sfernice
Resistance (Ohms) 10k
Size - Body Round - 0.630" Dia (16.00mm)