首页 / 通孔式电阻器 / PAC500001240FAC000
minImg
PAC500001240FAC000
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
PAC500001240FAC000
封装:
Axial
描述:
RES 124 OHM 5W 1% AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.295" Dia x 1.024" L (7.50mm x 26.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 124 Ohms
Series PAC
Power (Watts) 5W