PAF500F24-28/T
TDK-Lambda Americas Inc
型号:
PAF500F24-28/T
描述:
DC DC CONVERTER 28V 500W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 28V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 18A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series PAF500F
Power (Watts) 500 W
Control Features Enable, Active Low
Type Isolated Module
Package / Case Full Brick
Efficiency 90%