首页 / 直流转换器 / PAQ100S48-1R2/BPV
minImg
PAQ100S48-1R2/BPV
TDK-Lambda Americas Inc
型号:
PAQ100S48-1R2/BPV
描述:
DC DC CONVERTER 1.2V 30W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 76V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 1.2V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 25A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series PAQ100
Power (Watts) 30 W
Control Features Enable, Active High
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module, 1/4 Brick
Efficiency 80%