PAQ50S48-3R3
TDK-Lambda Americas Inc
型号:
PAQ50S48-3R3
描述:
DC DC CONVERTER 3.3V 40W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 76V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.33" H (57.9mm x 36.8mm x 8.3mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 12A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series PAQ50
Power (Watts) 40 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module, 1/4 Brick
Efficiency 88%