PAS409SR-VA5
Taiyo Yuden
型号:
PAS409SR-VA5
品牌:
Taiyo Yuden
描述:
CAP 40MF 2.5V SURFACE MNT
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.061" (1.55mm)
Tolerance -
Termination SMD (SMT) Tabs
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2.5 V
Size / Dimension 0.189" Dia (4.80mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series PAS
Package / Case Coin, Wide Terminals - Same Sides
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 40 mF