PAT0603E92R0BST1
Vishay Dale Thin Film
型号:
PAT0603E92R0BST1
描述:
RES SMD 92 OHM 0.1% 0.15W 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.018" (0.46mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 92 Ohms
Series PAT
Power (Watts) 0.15W