PBC35SBBN
Sullins Connector Solutions
型号:
PBC35SBBN
描述:
CONN HEADER R/A 35POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.140" (3.56mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.230" (5.84mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 35
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.200" (5.08mm)