Nexperia USA Inc.
型号:
PBHV3160ZX
封装:
SOT-223
批次:
-
描述:
TRANS PNP 600V 0.1A SOT223
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.513
$0.513
10
$0.4408
$4.408
100
$0.329365
$32.9365
500
$0.258799
$129.3995
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 38MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100 mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 250mV @ 6mA, 30mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 600 V |
| Supplier Device Package | SOT-223 |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Transistor Type | PNP |
| Package / Case | TO-261-4, TO-261AA |
| Power - Max | 650 mW |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 70 @ 10mA, 10V |
| Base Product Number | PBHV3160 |