Nexperia USA Inc.
型号:
PBHV9515QAZ
封装:
DFN1010D-3
批次:
-
描述:
TRANS PNP 150V 0.5A DFN1010D-3
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.494
$0.494
10
$0.4009
$4.009
100
$0.27284
$27.284
500
$0.204611
$102.3055
1000
$0.153454
$153.454
2000
$0.140666
$281.332
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 75MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 500 mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 100mV @ 5mA, 50mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 150 V |
| Supplier Device Package | DFN1010D-3 |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Transistor Type | PNP |
| Package / Case | 3-XDFN Exposed Pad |
| Power - Max | 325 mW |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 200mA, 10V |
| Base Product Number | PBHV9515 |