PBLS1501Y,115
Nexperia USA Inc.
型号:
PBLS1501Y,115
封装:
6-TSSOP
描述:
NEXPERIA PBLS1501V - 15 V PNP BI
库存 : 146430
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 4249
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Frequency - Transition 280MHz
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA, 500mA
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 150mV @ 500µA, 10mA / 250mV @ 50mA, 500mA
Resistor - Base (R1) 2.2kOhms
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V, 15V
Supplier Device Package 6-TSSOP
Series -
Transistor Type 1 NPN Pre-Biased, 1 PNP
Package / Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Power - Max 300mW
Resistor - Emitter Base (R2) 2.2kOhms
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Collector Cutoff (Max) 1µA, 100nA
Package Bulk
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 30 @ 20mA, 5V / 150 @ 100mA, 2V