PBO-10-15-B
CUI Inc.
型号:
PBO-10-15-B
品牌:
CUI Inc.
描述:
AC/DC CONVERTER 15V 10W
库存 : 60
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Size / Dimension 1.75" L x 0.88" W x 0.59" H (44.5mm x 22.5mm x 15.0mm)
Product Status Last Time Buy
Current - Output (Max) 670mA
Number of Outputs 1
Series PBO-10 (10W)
Power (Watts) 10 W
Type Open Frame
Line Regulation ±1%
Package / Case 16-SIP Module, 6 Leads
Efficiency 81%
Standard Number 60335-1; 62368-1
Mfr CUI Inc.
Features -
Load Regulation ±1.5%
Package Tray
Voltage - Input 85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC