PBRC-2.45BR
KYOCERA AVX
型号:
PBRC-2.45BR
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CERAMIC RES 2.4500MHZ 33PF SMD
用户指南
Operating Temperature -20°C ~ 80°C
Frequency Tolerance ±0.5%
Frequency Stability ±0.3%
Size / Dimension 0.291" L x 0.134" W (7.40mm x 3.40mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Series PBRC-B, Kyocera
Type Ceramic
Package / Case 3-SMD, Non-Standard
Mfr KYOCERA AVX
Frequency 2.45 MHz
Capacitance 33 pF
Features Built in Capacitor
Height 0.091" (2.30mm)
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 200 Ohms