Nexperia USA Inc.
型号:
PBSS4220PANSX
封装:
DFN2020D-6
批次:
-
描述:
TRANS 2NPN 20V 2A DFN2020D-6
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.551
$0.551
10
$0.4712
$4.712
100
$0.35169
$35.169
500
$0.276317
$138.1585
1000
$0.213522
$213.522
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 120MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 2A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 320mV @ 200mA, 2A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 20V |
| Supplier Device Package | DFN2020D-6 |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Transistor Type | 2 NPN (Dual) |
| Package / Case | 6-UDFN Exposed Pad |
| Power - Max | 370mW |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 200 @ 1A, 2V |
| Base Product Number | PBSS4220 |