Nexperia USA Inc.
型号:
PBSS4350TVL
封装:
TO-236AB
批次:
-
描述:
TRANS NPN 50V 2A TO236AB
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.456
$0.456
10
$0.32015
$3.2015
100
$0.16188
$16.188
500
$0.132069
$66.0345
1000
$0.097983
$97.983
2000
$0.082441
$164.882
5000
$0.078812
$394.06
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 100MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 2 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 370mV @ 300mA, 3A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 50 V |
| Supplier Device Package | TO-236AB |
| Series | - |
| Transistor Type | NPN |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 300 @ 1A, 2V |
| Base Product Number | PBSS4350 |