Nexperia USA Inc.
型号:
PBSS4350Z,135
封装:
SOT-223
批次:
-
描述:
TRANS NPN 50V 3A SOT223
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.399
$0.399
10
$0.3078
$3.078
100
$0.18468
$18.468
500
$0.171038
$85.519
1000
$0.116299
$116.299
2000
$0.107065
$214.13
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 100MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 3 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 290mV @ 200mA, 2A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 50 V |
| Supplier Device Package | SOT-223 |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Transistor Type | NPN |
| Package / Case | TO-261-4, TO-261AA |
| Power - Max | 2 W |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 2A, 2V |
| Base Product Number | PBSS4350 |