Nexperia USA Inc.
型号:
PBSS5360ZX
封装:
SOT-223
批次:
-
描述:
TRANS PNP 60V 3A SOT223
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1000
$0.135232
$135.232
2000
$0.123966
$247.932
5000
$0.116451
$582.255
10000
$0.108936
$1089.36
25000
$0.099921
$2498.025
50000
$0.096168
$4808.4
100000
$0.093908
$9390.8
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 130MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 3 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 550mV @ 300mA, 3A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60 V |
| Supplier Device Package | SOT-223 |
| Series | - |
| Transistor Type | PNP |
| Package / Case | TO-261-4, TO-261AA |
| Power - Max | 650 mW |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 120 @ 1A, 5V |
| Base Product Number | PBSS5360 |