PC-301R100KE66BKT
Vishay Dale
型号:
PC-301R100KE66BKT
品牌:
Vishay Dale
描述:
RES CHAS MNT 1.1 OHM 10%
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.748" (19.00mm)
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 2.953" L x 0.748" W (75.00mm x 19.00mm)
Product Status Obsolete
Mounting Feature Brackets
Resistance 1.1 Ohms
Series PC
Power (Watts) 30W
Package / Case Radial, Rectangular Case
Coating, Housing Type Ceramic
Mfr Vishay Dale
Features Flame Proof, Safety
Failure Rate -
Package Bulk
Lead Style Quick Connects, 0.250" (6.35mm)