PC16DH-10IP06-472A2020-TA
Amphenol Piher Sensing Systems
型号:
PC16DH-10IP06-472A2020-TA
描述:
16 MM PANEL MOUNT CARBON SENSOR/
库存 : 580
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Number of Gangs 2
Actuator Diameter 0.236" (6.00mm)
Bushing Thread M10 x 0.75
Termination Style PC Pins
Actuator Type Knurled
Tolerance ±20%
Built in Switch None
Actuator Length 1.772" (45.00mm)
Number of Turns 1
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Mounting Type Panel Mount
Rotation 300°
Product Status Active
Series PC-16
Power (Watts) 0.2W, 1/5W
Resistive Material Carbon
Mfr Amphenol Piher Sensing Systems
Resistance (Ohms) 4.7k
Size - Body Square - 0.630" x 0.630" Face (16.00mm x 16.00mm)