PC1R5-12-12
TDK-Lambda Americas Inc
型号:
PC1R5-12-12
描述:
DC DC CONVERTER 12V 1.5W
用户指南
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 18V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.08" L x 0.61" W x 0.31" H (27.5mm x 15.5mm x 7.8mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 125mA
Supplier Device Package -
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Series PC
Power (Watts) 1.5 W