PC673-2A-SF-220AT
Picker Components
型号:
PC673-2A-SF-220AT
描述:
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 220V
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 60°C
Switching Voltage 277VAC, 150VDC - Max
Termination Style Screw Terminal
Contact Rating (Current) 25 A
Coil Current 10.5 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 21 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 22 VAC
Contact Form DPST-NO (2 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series -
Operate Time 30 ms
Mfr Picker Components
Coil Voltage 220VAC
Contact Material Silver Alloy
Must Operate Voltage 176 VAC