PCA1000F-12-C
Cosel USA, Inc.
型号:
PCA1000F-12-C
描述:
AC/DC CONVERTER 12V 1056W
Product Status Active
Efficiency 92%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, CSA, cURus, D-Mark, UL
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.01" L x 4.02" W x 1.61" H (178.0mm x 102.0mm x 41.0mm)
Number of Outputs 1
Series PCA (1000W)
Current - Output 1 88 A
Power (Watts) 1056W