PCA1500F-24
Cosel USA, Inc.
型号:
PCA1500F-24
描述:
AC/DC CONVERTER 24V 1680W
Product Status Active
Efficiency 93%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus, DEMKO
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.99" L x 5.52" W x 1.61" H (202.9mm x 140.2mm x 40.9mm)
Number of Outputs 1
Series PCA
Current - Output 1 70 A
Power (Watts) 1680W