NXP USA Inc.
型号:
PCA8575BS,118
品牌:
封装:
24-HVQFN (4x4)
批次:
-
描述:
IC XPNDR 400KHZ I2C 24HVQFN
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.451
$2.451
10
$2.204
$22.04
25
$2.07898
$51.9745
100
$1.77137
$177.137
250
$1.66326
$415.815
500
$1.455343
$727.6715
1000
$1.205864
$1205.864
2500
$1.122691
$2806.7275
请发送询价,我们将立即回复。

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Clock Frequency | 400 kHz |
| Output Type | Push-Pull |
| Number of I/O | 16 |
| Current - Output Source/Sink | 100µA, 25mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 24-HVQFN (4x4) |
| Series | - |
| Package / Case | 24-VFQFN Exposed Pad |
| Interrupt Output | Yes |
| Voltage - Supply | 2.3V ~ 5.5V |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Features | POR |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Interface | I²C |
| Base Product Number | PCA8575 |