NXP USA Inc.
型号:
PCA9674PW,118
品牌:
封装:
16-TSSOP
批次:
-
描述:
IC XPNDR 1MHZ I2C 16TSSOP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.0425
$2.0425
10
$1.83255
$18.3255
25
$1.72862
$43.2155
100
$1.47288
$147.288
250
$1.38301
$345.7525
500
$1.210129
$605.0645
1000
$1.002678
$1002.678
请发送询价,我们将立即回复。

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Clock Frequency | 1 MHz |
| Output Type | Push-Pull |
| Number of I/O | 8 |
| Current - Output Source/Sink | 100µA, 25mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Series | - |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Interrupt Output | Yes |
| Voltage - Supply | 2.3V ~ 5.5V |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Features | POR |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Interface | I²C |
| Base Product Number | PCA9674 |