NXP USA Inc.
型号:
PCAL6416AHF,128
品牌:
封装:
24-HWQFN (4x4)
批次:
-
描述:
IC XPND 400KHZ I2C SMBUS 24HWQFN
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.558
$1.558
10
$1.3965
$13.965
25
$1.32582
$33.1455
100
$1.08908
$108.908
250
$1.01802
$254.505
500
$0.89965
$449.825
1000
$0.710248
$710.248
2500
$0.662891
$1657.2275
请发送询价,我们将立即回复。

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Clock Frequency | 400 kHz |
| Output Type | Open Drain, Push-Pull |
| Number of I/O | 16 |
| Current - Output Source/Sink | 10mA, 25mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 24-HWQFN (4x4) |
| Series | Agile |
| Package / Case | 24-WFQFN Exposed Pad |
| Interrupt Output | Yes |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Features | POR |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Interface | I²C, SMBus |
| Base Product Number | PCAL6416 |