NXP USA Inc.
型号:
PCAL6416APW,118
品牌:
封装:
24-TSSOP
批次:
-
描述:
IC XPND 400KHZ I2C SMBUS 24TSSOP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.596
$1.596
10
$1.4288
$14.288
25
$1.35622
$33.9055
100
$1.114065
$111.4065
250
$1.041352
$260.338
500
$0.920284
$460.142
1000
$0.726541
$726.541
请发送询价,我们将立即回复。

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Clock Frequency | 400 kHz |
| Output Type | Open Drain, Push-Pull |
| Number of I/O | 16 |
| Current - Output Source/Sink | 10mA, 25mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 24-TSSOP |
| Series | Agile |
| Package / Case | 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Interrupt Output | Yes |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Features | POR |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Interface | I²C, SMBus |
| Base Product Number | PCAL6416 |