PCF1/2C103K
KOA Speer Electronics, Inc.
型号:
PCF1/2C103K
封装:
Axial
描述:
LEADED RESISTOR CERAMIC ANTI PUL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Ceramic
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient -900/ -1900ppm/°C
Size / Dimension 0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 kOhms
Series PCF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W