PCF1A331MCL4GS
Nichicon
型号:
PCF1A331MCL4GS
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM POLY 330UF 20% 10V SMD
库存 : 780
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 14mOhm
Series PCF
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 4 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 330 µF