PCJ0J221MCL1GS
Nichicon
型号:
PCJ0J221MCL1GS
描述:
CAP ALUM POLY 220UF 20% 6.3V SMD
库存 : 1140
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 15mOhm
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 3.2 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 220 µF