PCJ1A470MCL1GS
Nichicon
型号:
PCJ1A470MCL1GS
描述:
CAP ALUM POLY 47UF 20% 10V SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Surface Mount Land Size 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 28mOhm
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 2.31 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 47 µF