PCM-400-D0548-U
CUI Inc.
型号:
PCM-400-D0548-U
品牌:
CUI Inc.
描述:
AC/DC CONVERTER 5V 48V 180W
用户指南
Product Status Obsolete
Efficiency 87%
Mfr CUI Inc.
Features Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Standby Output, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 48V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB Scheme, EN, IEC, SIQ, TUV, UL
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.00" L x 4.00" W x 1.50" H (152.4mm x 101.6mm x 38.1mm)
Number of Outputs 2
Current - Output 2 3.75 A
Series PCM-400 (400W)
Current - Output 1 36 A
Power (Watts) 180W (320W Forced Air)