PCN21B-125PB-2PF
Hirose Electric Co Ltd
型号:
PCN21B-125PB-2PF
描述:
CONN HEADER 125POS 2MM PRESS-FIT
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 5
Number of Positions 125
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 1.5 A
Contact Finish Thickness 31.5µin (0.80µm)
Contact Finish Gold
Connector Usage Backplane
Termination Press-Fit
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Series PCN21
Connector Style B 25
Connector Type Header, Male Pins
Pitch 0.079" (2.00mm)