PCS040-EF1301KS
Bourns Inc.
型号:
PCS040-EF1301KS
品牌:
Bourns Inc.
描述:
CURRENT SENSE TRANSF 40A 1360UH
库存 : 290
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Frequency Range 1MHz
Current Ratio 40:1
Termination Style Gull Wing
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Current Rating (Amps) 40 A
Size / Dimension -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Weight -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1mOhm Primary, 560mOhm Secondary Max
Series PCS
Inductance 1.36 mH
Type Invasive
Mfr Bourns Inc.
Turns Ratio - Primary:Secondary 1:40
Package Tape & Reel (TR)
ET (Volt-Time) 101.6VµS