PCT22/16BM
Nemco
型号:
PCT22/16BM
品牌:
Nemco
描述:
CAP TANT 22UF 20% 16V 3528
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.3Ohm @ 100kHz
Series PCT
Type Molded
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Mfr Nemco
Capacitance 22 µF