PCT68/16DM
Nemco
型号:
PCT68/16DM
描述:
CAP TANT 68UF 20% 16V 2917
库存 : 19085
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.114" (2.90mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 900mOhm @ 100kHz
Series PCT
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr Nemco
Capacitance 68 µF