PCX1E121MCL1GS
Nichicon
型号:
PCX1E121MCL1GS
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM POLY 120UF 20% 25V SMD
库存 : 450
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 125°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 29mOhm
Series PCX
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 2.2 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 120 µF