首页 / 步进电机 / PD28-3-1021-TMCL
minImg
PD28-3-1021-TMCL
Trinamic Motion Control GmbH
型号:
PD28-3-1021-TMCL
描述:
STEPPER MOTOR HYBRID BIPOLAR 24V
用户指南
Operating Temperature -
Diameter - Shaft 0.197" (5.00mm)
Rotor Inertia -
Termination Style Wire Leads with Connector
Steps per Revolution 200
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 700 mA
Voltage - Rated 24VDC
Size / Dimension Square - 1.100" x 1.100" (28.00mm x 28.00mm)
Product Status Active
Mounting Hole Spacing 0.906" (23.00mm)
Length - Shaft and Bearing 0.787" (20.00mm)