PDA241-HRT02-103B0
Bourns Inc.
型号:
PDA241-HRT02-103B0
品牌:
Bourns Inc.
描述:
POT 10K OHM 1/2W CARBON LINEAR
用户指南
Number of Gangs 1
Actuator Diameter 0.250" (6.35mm)
Bushing Thread 3/8-32
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Round
Tolerance ±15%
Built in Switch None
Actuator Length 0.748" (19.00mm)
Number of Turns 1
Temperature Coefficient -
Mounting Type Panel Mount
Rotation 300°
Product Status Obsolete
Series Pro Audio PDA24
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Resistive Material Carbon
Mfr Bourns Inc.
Resistance (Ohms) 10k
Size - Body Round - 0.953" Dia (24.20mm)