PDB12-M4251-105BF
Bourns Inc.
型号:
PDB12-M4251-105BF
品牌:
Bourns Inc.
描述:
POT 1M OHM 0.08W CARBON LINEAR
库存 : 920
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Number of Gangs 1
Actuator Diameter 0.236" (6.00mm)
Bushing Thread -
Termination Style PC Pins
Actuator Type Flatted
Tolerance ±20%
Built in Switch None
Actuator Length 0.984" (25.00mm)
Number of Turns 1
Temperature Coefficient -
Mounting Type Through Hole
Rotation 300°
Product Status Active
Series PDB12
Power (Watts) 0.08W
Resistive Material Carbon
Mfr Bourns Inc.
Resistance (Ohms) 1M
Size - Body Rectangular - 0.504" x 0.488" Face (12.80mm x 12.40mm)