PDB182-K415K-103A1
Bourns Inc.
型号:
PDB182-K415K-103A1
品牌:
Bourns Inc.
描述:
POT 10K OHM 0.06W CARBON LOG
库存 : 501
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Number of Gangs 2
Actuator Diameter 0.236" (6.00mm)
Bushing Thread M7 x 0.75
Termination Style PC Pins
Actuator Type Knurled and Slotted
Tolerance ±20%
Built in Switch None
Actuator Length 0.591" (15.00mm)
Number of Turns 1
Temperature Coefficient -
Mounting Type Panel Mount
Rotation 300°
Product Status Active
Series Pro Audio PDB18
Power (Watts) 0.06W
Resistive Material Carbon
Mfr Bourns Inc.
Resistance (Ohms) 10k
Size - Body Round - 0.669" Dia (17.00mm)