PDB183-GTR02-504A2
Bourns Inc.
型号:
PDB183-GTR02-504A2
描述:
POT 500K OHM 1/10W CARBON LOG
库存 : 459
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Number of Gangs 1
Actuator Diameter 0.236" (6.00mm)
Bushing Thread -
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Round
Tolerance ±20%
Built in Switch Push-Pull, DPDT
Actuator Length 0.748" (19.00mm)
Product Status Active
Series Pro Audio PDB183-GTR
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Resistive Material Carbon
Mfr Bourns Inc.
Resistance (Ohms) 500k
Size - Body Round - 0.669" Dia (17.00mm)