PDB183-GTR31-254A2
Bourns Inc.
型号:
PDB183-GTR31-254A2
描述:
POT 250K OHM 1/10W CARBON LOG
用户指南
Number of Gangs 1
Actuator Diameter 0.236" (6.00mm)
Bushing Thread -
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Knurled and Slotted
Tolerance ±20%
Built in Switch Push-Pull, DPDT
Actuator Length 1.083" (27.50mm)
Product Status Active
Series Pro Audio PDB183-GTR
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Resistive Material Carbon
Mfr Bourns Inc.
Resistance (Ohms) 250k
Size - Body Round - 0.669" Dia (17.00mm)