PDB241-GNL01-103A2
Bourns Inc.
型号:
PDB241-GNL01-103A2
品牌:
Bourns Inc.
描述:
POT 10K OHM 1/4W CARBON LOG
用户指南
Number of Gangs 1
Actuator Diameter 0.236" (6.00mm)
Bushing Thread 3/8-32
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Knurled and Slotted
Tolerance ±20%
Built in Switch None
Actuator Length 0.748" (19.00mm)
Number of Turns 1
Temperature Coefficient -
Mounting Type Panel Mount
Rotation 300°
Product Status Active
Series Pro Audio PDB241-GNL
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Resistive Material Carbon
Mfr Bourns Inc.
Resistance (Ohms) 10k
Size - Body Round - 0.969" Dia (24.60mm)