PDF700S280
Cincon Electronics Co. LTD
型号:
PDF700S280
描述:
AC/DC CONVERTER 700W
Product Status Active
Current - Output (Max) 25A
Line Regulation ±0.5%
Package / Case Full Brick
Efficiency 90.5%
Mfr Cincon Electronics Co. LTD
Features Adjustable Output, Baseplate, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cURus, DEMKO
Voltage - Output 1 28V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm)
Weight -
Number of Outputs 1
Series PDF700S (700W)
Power (Watts) 700 W
Type Enclosed
Standard Number 62368-1
Load Regulation ±0.5%