PDH03-12D12
P-DUKE Technology, Inc.
型号:
PDH03-12D12
描述:
DC DC CONVERTER +/-12V 3W
用户指南
Voltage - Input (Max) 18V
Product Status Active
Current - Output (Max) 125mA, 125mA
Supplier Device Package -
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case 14-DIP Module, 7 Leads
Efficiency 82%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output, Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.6 kV
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.74" L x 0.50" W x 0.34" H (18.9mm x 12.8mm x 8.7mm)
Number of Outputs 2
Series PDH03 (3W)
Power (Watts) 3 W