首页 / 直流转换器 / PDQE20-Q24-S12-U
minImg
PDQE20-Q24-S12-U
CUI Inc.
型号:
PDQE20-Q24-S12-U
品牌:
CUI Inc.
描述:
DC/DC CONVERTER 12V 20W
库存 : 15
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.17" L x 2.06" W x 0.75" H (55.0mm x 52.3mm x 19.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.667A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Series PDQE20-U (20W)
Power (Watts) 20W
Type Enclosed
Efficiency 90%